23 Aralık Ehliyet Sınav Sonucları AÇIKLANDI!

04.01.2018

179 Kişi Okumuş

0 Yorum

23 Aralık Ehliyet Sınav Sonucları AÇIKLANDI!

23 aralık 2017 Cumartesi Yapılan Ehliyet sınavına girenler merakla beklediği ve araç kullanmak için sabırsızlanan kişiler için sınav sonuç AÇIKLANDI.

Yılda 5 kez düzenlen Ehliyet sınavlarından sonuncuna girenlerin merak ile beklediği sonuçları MEB’nın Resmi internet sitesinde bildirilen tarihe göre  BUGÜN  açıklancak.

 

Sonuçlara Nasıl ULAŞABİLİRİM?

23 aralık Girdiğiniz sınava Bizim site üzerinde verdiğimiz linkten yada Milli Eğitim Bakanlığının Resmi Web sitesi olan http://www.meb.gov.tr den TC kimlik numaranız ile sorgulama ekranından sorgulayabilirsiniz. Tüm Sınava girenler için Başarılar dilerim.

SONUÇ İÇİN TIKLAYINIZ.

Sınavı Geçmek İçin Kaç Puan Gerekli?

Ehliyet yazılı sınava giren kişilerin sınavda sorulan 100 sorudan minimum 70 puan alması gerekir.  Her sorusu 2 puan olan bu sınavı geçebilmek için ise en aşağı 35 net yapmak gerekir. 35 neti yapan adaylar ise bir sonraki sınav olan direksiyon sınavına girmeye hak kazanır.
Direksiyon sınavında da 70 puan alan sürücü adayları stajyer ehliyet almaya hak kazanır.

Stajyer Ehliyet Nedir?

Ehliyet ellerine geçtikten sonra 2 yıl boyunca 75 ceza puanına geçmeyecek şekilde trafikte boy gösteren stajyer ehliyetli sürücüler çok dikkatli olmalıdır. 75 puanı geçenlerin ehliyetine el konur ve piskoteknik  testine tabi tutulur. ve tekrardan sürücü kursuna yazılarak sıfırdan ehliyet alır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz