Din Görevlileri Şehitler Diyarında Mehmetçik İçin …

24.02.2018

121 Kişi Okumuş

0 Yorum

Din Görevlileri Şehitler Diyarında Mehmetçik İçin …

Çanakkale’nin Gelibolu Yarımadası zamanı Alanı’nda bulunan Şehitler Abidesi’nde bir araya gelen bine yakın din görevlisi, Zeytin Dalı Harekatı’nda görevli askerler için yakarış etti.

şehir genelinde görevli ortalama bin din görevlisi, Afrin bölgesinde vazife meydana getiren Mehmetçik için Kur’an- Kerim’den sureler okuyup yakarış etti. Katılımcılar hep beraber Fetih Suresi’ni okuyarak ellerini semaya açtı.

Çanakkale Müftüsü Arif Gökçe, gazetecilere yaptığı açıklamada, zamanı Gelibolu Yarımadası’ndaki Şehitler Abidesi’nde şehit ve şüheda huzurunda, Afrin’de görev meydana getiren askerlere içsel destek olmak için Kur’an-ı Kerim ve yakarış programı düzenlediklerini söylemiş oldu.

İl genelindeki tüm din görevlilerinin bu programa katıldığını belirten Gökçe, “Şehitler Abidesi’nde bine yakın din görevlimizle bir araya geldik. İndirilen hatmişeriflerle, tüm bu içsel feyiz, bereket ve destekle Afrin’de görev icra eden askerlerimize buradan dualarımızı gönderiyoruz.” dedi.

Etkinliğe, Vali Orhan Tavlı, Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necmi İnce, Çanakkale Sahil Güvenlik Komutanı Kıdemli Binbaşı Alparslan Baysal, İl emniyet Müdürü Celal, Sel, Çanakkale cenkları Gelibolu tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir de katıldı.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz