Siyah Noktalar İçin Maske Tarifi

09.01.2018

157 Kişi Okumuş

0 Yorum

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifi

Cildimiz, bizlerin dış görünüşünü simgeleyen, vücudumuzun en özel giysisidir. Cildimiz her ne kadar güzel ve bakımlı olursa bizlerin güzelliği de o dere artmış olur. Işıl ışıl pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak herkesin en özel isteğidir. Fakat ilerleyen zaman içerisinde çeşitli ortamlara ve mevsim koşullarına maruz kalan cildimiz genetik faktörlerin etkisiyle de  zamanla açılan gözeneklere dönüşmekte ve açık olan gözeneklere giren kir, toz ve çeşitli zerreciklerden dolayı siyah noktalara dönüşebilmektedirler. Siyah noktalar, cildimizin güzelliğine gölge düşüren önemli cilt sorunlarıdır. Sıkarız çıkar, yine sıkarız ve tekrar çıkar. Bitmek bilmeyen, sürekli tekrar eden problemlerdir.

Siyah noktalar açılan gözeneklere yerleştiğinden düzenli bir cilt bakımı sayesinde cildin gözeneklerini sıkılaştırarak siyah nokta oluşumunu en başta engellemeliyiz. Fakat oluşmuş olan siyah noktalar için de evimizde bulunan malzemelerden yararlanarak doğal maske sayesinde kurtulabiliriz.

Gelin şimdi hep beraber Siyah Noktalar İçin Maske Tarifine bir göz atalım.

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifi Malzemeleri;

  • ½ limon
  • 1 yumurta akı

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifi Hazırlanışı:

Önce limonun suyunu derin bir kaseye sıkınız.

Kasenin içerisine yumurta akını da ekleyerek yumurta akı iyice köpürene kadar çırpıcı yardımı ile tüm malzemeleri iyice çırpınız.

Ardından hazırlamış olduğunuz maskeyi önceden temizlenmiş cildinize orantılı bir şekilde sürünüz ve yaklaşık 20 dakika bekletiniz.

Son olarak ılık su ile cildinizi durulayınız.

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifini haftada en az 1 kez düzenli olarak uygulayın ve siyah noktalarınıza veda edin.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ