Türkiye’de Yabancı Dizi İzleme Sorunsalı

24.02.2018

151 Kişi Okumuş

0 Yorum

Türkiye’de Yabancı Dizi İzleme Sorunsalı

Yabancı dizilerin ülkemizde oldukça fazla izlendiğini artık hemen herkes biliyor. Bu konuda daha önce ülkemizde ki bazı televizyon kanalları belli yabancı dizileri sunsa da, şuan için bu kadar ilgi olmasına rağmen kapsamlı bir yabancı dizi izleme alanı yok gibi. Tabii yasal olarak…

Sadece İnternet üzerinden yasalara aykırı olarak yayın yapan bazı siteler var. Bu siteler her ne kadar yasalar tarafından aykırı olsalar da, her diziyi takip ediyorlar; özel olarak oluşturdukları çeviri ekipleri ile dizileri anlık olarak gününde çeviriyorlar, upload ediyorlar ve paylaşıyorlar. Düşünsenize, örneğin yurt dışında Marco Polo diye bir dizi yayınlanıyor ve bölümleri paylaşıldığı anda hemen ülkemizde de gönüllü olarak bu işi yapan birileri diziyi çeviriyor, yüklüyor, sunuyor.

Peki, bu kadar ilgi varken ve gerçekten yabancı dizi konusunda Türklerin izlemeye can attığı gerçeği ortadayken, neden yasal olarak tüm yabancı dizileri sunan bir platform İnternet üzerinde hala daha yok? Olan bir kaç site hep yarım yamalak. Her zaman illegal dedikleri siteler eksiksiz oluyor. Umarız bu duruma bir çözüm bulurlar.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz