Vücut Tipinin Ayakkabı Seçiminde Önemi

24.02.2018

108 Kişi Okumuş

0 Yorum

Vücut Tipinin Ayakkabı Seçiminde Önemi

Vücut tipi, seçeceğimiz her üründe bizim en temel kıstasımız olmalı. Ayakkabı seçimi de bu konulardan birisidir. Doğru bir ayakkabı seçmek istiyorsanız ve seçilen bu ayakkabının gerçekten vücuda uyumlu olmasını diliyorsanız mutlaka vücut tipinizi çok iyi bilmeli, seçeceğiniz ayakkabıları da bu doğrultuda tercih etmelisiniz.

Vücut Tipine Uygun Ayakkabı

Bu durumu basit bir örnek ile açıklamak daha doğru olacaktır. Örneğin toplu ayakkabılar her kadın için vazgeçilmez ayakkabı seçeneklerinden birisidir. Her kadında bir çok farklı modelde topuklu ayakkabı vardır. Fakat kadınlar için vazgeçilmez olması, topuklu ayakkabıların ya da her topuk boyunun tüm kadınlar için uygun olacağı anlamına gelmez. Bacak boyunu, kilonuz, genel anlamda vücut tipiniz, bacaklarınızın inceliği ve kalınlığı gibi bazı temel kıstaslara bu noktada dikkat etmeniz gerekir.

Böylelikle bazı kadınlar sadece kısa topuklu ayakkabıları, bazıları uzun topuklu ayakkabıları, bazı her ikisini ha da hiç birini giymeyeceğini görmüş olur. Fakat bir kadın olduğunuz için sadece topuklu ayakkabı tercih etmeniz yanlıştır. İşte, tüm ayakkabı modelleri için durum bu şekildedir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz